Graffiti uliczne street art autor nieznany

Graffiti – wandalizm? Graffiti jest określane mianem współczesnej sztuki, możemy się…

Graffiti – wandalizm?

Graffiti jest określane mianem współczesnej sztuki, możemy się z nią zetknąć w każdym mieście, zdobi ona ściany wielu zabudowań, bloków, mostów, szkół, przychodni i innych miejsc. Niektórzy uważają, że jest to rodzaj buntu nastolatków, a inni widzą w tym coś więcej.

Niektóre malowidła oszpecają miasto, a niektóre zdobią i zachwycają swoją treścią mieszkańców i przyjezdnych. Gołym okiem możemy zauważyć różnicę, pomiędzy dziełem osiedlowego cwaniaczka, a sztuką zawodowca. W większych miastach możemy zaobserwować zjawisko ścian które są przeznaczone do tworzenia graffiti, dzięki nim osoby zajmujące się robieniem rysunków na ścianach nie muszą się czaić, chować i obawiać sprawy za niszczenie mienia.

Także graffiti nie jest jedynie zakodowane w okres buntu, ale można spotkać taką formę rozrywki wśród osób starszych, mających takie, a nie inne zdolności. Malowanie na ścianach może być pasją i w przyszłości poskutkować stałym dochodem dla osób, które całkiem nieźle sobie z tym radzą. Warto pamiętać, że graffiti nie jest wyłącznie wandalizmem, a też sztuką.

Related Post

top