Tapicerowane meble ogrodowe – jak o nie dbać?

Ogród to wyjątkowa przestrzeń w każdym gospodarstwie domowym. To miejsce, które…

Ogród to wyjątkowa przestrzeń w każdym gospodarstwie domowym. To miejsce, które pozwala nam w ciągu kilku chwil przenieść się z zacisza domu to świata natury, która nas otacza. W pełnym relaksie i cieszeniem się słońcem i naturą w ogrodzie, pomagają nam meble ogrodowe, które wykorzystywane są zwłaszcza w czasie ciepłego sezonu letniego. W ogrodzie można postawić na mnogość rozwiązań designerskich oraz funkcjonalności, a jednym z potencjalnym elementów mogą okazać się meble ogrodowe tapicerowane. Opcja ta nie należy jednak do najpopularniejszych ze względu na utrudnioną pielęgnację.

Decydując się na zakup mebli tapicerowanych do ogrodu musimy być świadomi tego, że będą one wymagały od nas dużo większej pracy pielęgnacyjnej, jeżeli chcemy zachować je w estetycznym i funkcjonalnym stanie na dłużej. Meble te będą narażone na działanie atmosferyczne, w tym opady deszczu lub nadmierne nasłonecznienie, które mogą destrukcyjnie wpływać na tkaninę tapicerską lub ją odbarwić. W tym wypadku pomocne będzie zapewnienie odpowiednich narzut, które pomogą przykryć meble i odizolować je od warunków atmosferycznych w momentach, gdy z tych mebli aktywnie nie korzystamy.

Co powinniśmy wiedzieć o pielęgnacji mebli tapicerowanych?

Jeżeli zadbamy o odpowiednią izolację od promieni słonecznych to zdecydowanie zwiększymy żywotność mebla oraz zachowamy jego kolor na dłużej. Kolejnym skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym może być regularne szczotkowanie lub też odkurzanie mebli. W ten sposób usuniemy z tapicerki pyłki i kurz, który powstaje w trakcie codziennej eksploatacji. Do odkurzania z powodzeniem można dodać czyszczenie wilgotną tkaniną lub specjalnymi preparatami do pielęgnacji skór, jeżeli na taki wariant tapicerki postawimy. Do tapicerek stosuje się również specjalny szampon, dzięki któremy zadbamy o idealną czystość mebli w naszym ogrodzie.

Jeżeli nasze meble ulegną poważnym zabrudzeniom, w tym również tłustym plamom, możemy sięgnąć po specjalny rozpuszczalnik do tłuszczów. W ten sposób pozbędziemy się najbardziej uciążliwych plam z tapicerki. Meble tapicerowane do ogrodu to bardzo odważne rozwiązanie, które na pewno doda wyjątkowego charakteru naszej przydomowej przestrzeni. Wybór takich mebli wiążę się jednak z dużo większą odpowiedzialnością oraz wzmożoną ostrożnością, jednak efekty mogą przynieść zdumiewające rozwiązania.

Related Post

top