Sztuka reklamy
Jak się zareklamować? Odpowiedzi na to pytanie szukają zespoły specjalistów od reklamy, którzy nie zawahają się przed żadną chytrą sztuczką, aby skłonić klienta do konsumpcji dóbr. Wykorzystują oni psychologię oraz analizę reakcji człowieka na określony obraz i dźwięk. Brzmi to bardzo skomplikowanie, ale przepis jest naprawdę prosty- czasem wystarczy trochę światła i już ma się uwagę odbiorcy.
Skuteczność światła i koloru jako „odwracacza uwagi” sprawia, że niezwykle popularnym narzędziem marketingowym stała się zwyczajna reklama podświetlana na przykład diodami LED lub kolorowymi lampami. Pomyślmy sami- jak widoczny potrafi byś świecący baner. Kompozycja światła i barw sprawia, że ludzkie oko automatycznie reaguje a przekazywana w ten sposób reklama potrafi zapisać się w naszym umyśle, aby wyjść w najmniej oczekiwanym momencie- najlepiej podczas zakupów.
Bez wątpienia, w myśl powiedzenia, iż czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze: może warto postawić na klasykę i zainwestować w pozornie najzwyklejszą, podświetlaną reklamę?